Domov > správy > Obsah

5 tipov, ktoré vám pomôžu pri výbere dobrého regulátora solárneho nabíjania

Jul 22, 2020

1. Existujú dva hlavné typy solárneho regulátora nabíjania Fangpusun: PWM a MPPT

PWM: Menej efektívne, lacné náklady

MPPT: vysoko efektívne, vysoké náklady

QQ图片20200722093912

Fangpusun Návrh: Ak je požiadavka vyššia ako 30 Amp, najlepšie je použiť MPPT Solar Charge Controller.

2. Systémové napätie (napätie banky batérií). Normálne existuje 12 V 24 V 36 V 48 V 60 V pre napätie batérie, takže musíte najskôr potvrdiť napätie systému. Pretože solárny regulátor nabíjania má veľa rôznych modelov pre rôzne napätie batérie.

Fangpusun Návrh: Dlhá doba práce pre batériu bude mať vplyv na životnosť batérie. Najlepšie je použiť „Battery Balancer“ spolupracujúci s vašou batériou, takže je možné potvrdiť, že každá batéria môže mať určitý nabíjací prúd a napätie.

3. PV výkon. Toto je podľa FV celkového výkonu z vašich solárnych panelov. po obmedzení systémového napätia rozhodne celkový FV výkon, ktoré regulátory solárneho nabíjania modelu sú pre váš systém najlepšie.

图片1


Fangpusun Návrh: Série FLEXmax MPPT (60A a 80A) majú najväčší maximálny FV výkon ako iné solárne regulátory. Je to najlepšia voľba, ak s veľkým PV napájaním.

4. Maximálne napätie FV naprázdno (VOC). O tom, koľko napätia pre VOC nakoniec bude rozhodovať, rozhodne režim pripojenia solárneho panelu, pretože modely solárnych regulátorov majú 47 V 75 V 100 V 150 V pre VOC.

Fangpusun Návrh: najskôr uprednostnite VOC. Skratový prúd zvýši stratu modulu a zníži účinok zvýšenia účinnosti batérie.

5. Kontaktujte pracovníkov Fangpusun a uistite sa, že ste vybrali správny regulátor solárneho nabíjania vhodný pre vás a váš solárny systém.